Sauny a sanovanie

Odpočinek je pre lidský organismus velmi důležitý. Doprajte si jej preto tak často, len je to možné, vaše telo sa vám za to odvďačí. Chcete si užiť báječné saunovanie v pokoji a súkromí? Odpočinúť si, posilniť imunitný systém a naplno si dokonale prehriaty vzduch? Pořiďte si vlastnú saunu, v ktorej sa môžete venovať tradičnej severskej relaxácii, a to priamo v pohodlí vášho domova. Hodit sa vám bude i príslušenstvo k saunám, ktoré vám spríjemní pobyt v nich.

 Interiérová finská sauna 245 x 245 cm   

Fínska sauna

Mezi saunami je fínska sauna stále najznámejšie. Jéj názov pochádza z miest, kde získala veľkú popularitu, teda zo severských krajín. A prečo je tak často vyhľadávaná? Pomôže vám zbaviť telo nežiaducich toxínov, posilniť imunitný systém a uzdraviť telo i ducha. Navyše je tiež spomaľuje starnutie a pravidelné saunovanie je skvelé pri hubnutí.

Táto tradičná sauna je zvyčajne tvorená kabinou zo dreva s drevenými lavicami v rôznych výškách. Drevo má tu vlastnosť, že „dýchá“: absorbuje teplo a rovnomerne vracia do mistnosti. Teplota vzduchu vo finských saunách je silne ohrievaná pomocou kachlí , niekedy až na 90 stupňov Celzia. Ak si prajete vlhšie prostredie, môžete žulové kamene na kachliach polievať vodou s bylinnými esenciami. Priemerná vlhkosť vo fínskej saune sa pohybuje medzi 5 a 20 %.

Venkovní finská sudová sauna   Sudová sauna

  Jake su vyhody finske sauny?

Fínska sauna má pozitívny vplyv na telo a myseľ. Teplo v kabine zvyšuje telesnú teplotu – v tele je umelo navozený pocit horečky. V reakcii na to sa telo začne potiť, čo prináša niekoľko zdravotných výhod:

- Dobré pre imunitný systém: vysoké teploty aktivujú náš imunitný systém. To vytvára biele krvinky a zároveň pôsobí.
- Vybudujte si odolnosť: Pravidelným saunovaním sa telo lepšie trénuje, aby sa vyrovnalo s kolísaním teplot. Vlivom vysokých teplot sa cévy rozširujú a po ochlazení se cévy opět zužují. Pravidelným opakovaním je telo odolnejšie voči zmenám teplot.
- Zlepšenie krvného obehu: Počas pobytu vo fínskej saune sa srdcová frekvencia zrýchli o 50 až 70 percent. Vaša tepová frekvencia a krvný obeh potom dosahujú rovnaké výkony ako pri ľahšom športe - saunovanie je teda zdravé pre celkový krvný obeh, srdce a cievy.
- Čistenie pokožky: Vďaka vysokým teplotám sa vaše telo zahreje a začne sa potiť. Pocení otvára pory a istí krvné riečisko. Týmto spôsobom sa odstráni vlhkosť i prebytečný maz a nečistoty. Tento proces zanechá pokožku nielen čistou, ale aj silnejší a odolnejší!
- Snížení stresu: Okrem fyzických výhod prispieva saunovanie aj k duševnému zdraviu. Počas neho sa totiž v krvi zvyšuje produkcia serotonínu, vďaka čomu sa cítite veselo a uvoľnene.

Venkovní sauna

Vonkajšie sauny

Ak sa rozhodnete pre vonkajšie sauny, potom si môžete vybrať hneď z niekoľkých variantov. Jednou z nich je napríklad naša vonkajšia fínska sauna s predsíniou. Nadchne vás svojim dreveným vzhľadom a moderným dizajnom ve skandinávskom stylu. Má celoskleněné dvere s hnedým izolačným sklom. Vďaka tomu, že má domček skôr, ide o praktické a pohodlné riešenie. Ak chcete niečo opravdu speciálního, potom musíte vyskúšať saunování v sudovej saune, ktorá je typická svojim neotrelým vzhľadom.

Interiérová sauna

Vnútorné varianty

Nielen sauny vonkajšie, ale aj vnútorné sauny sú ako stvorené na relaxáciu, odpočinok a nabratie síl. Hodí sa ako do rodinného domu, tak aj do bytu. Interiérová fínska sauna môže byť vyrobená z masívneho dreva alebo z palubok spojených špeciálnym systémom. Vďaka drevenému prevedeniu dokonale splynie s vašim interiérom.

Doplňky a příslušenství do sauny            Kamna do sauny

Potrebné príslušenstvo

Vybavte sa tiež potrebným príslušenstvom k saunám, ktoré z vášho rituálu urobí skvelý zážitok. Využijete najrôznejšie saunové príslušenstvo v podobe podpierky hlavy, LED svetlá alebo saunového balíčka.

Saunová podpěrka hlavy

A ako správne fínsku saunu používať?

Radi by ste optimálne využili vašu novú fínsku saunu? Spísali sme pre vás niekoľko tipov, aby ste si saunovanie užili naplno:

1. Saunovanie začnite príjemne teplou sprchou, aby bola pokožka úplne čistá. Po takejto sprche je vhodné pokožku dôkladne osušiť, pretože pokiaľ vstúpite do sauny mokrej, môže to zabrániť správnemu procesu potenia.
2. Ako prípravu na saunovanie si môžete pripraviť aj teplý kúpeľ nôh. Vďaka teplej vode sa vaše nohy postupne prehrejú na vyššiu teplotu a budú tak na teplotný šok v saune pripravené.
3. Jedno kolo posedenia vo fínskej saune by malo trvať v priemere 8 až 15 minút.
4. Po pobyte v horúcej kabíne je vhodné ísť na niekoľko minút odpočívať von na vzduch. Vďaka tomu sa pľúca zbavia prebytočnej tekutiny a telo pomaly vychladne.
5. Aby ste z tela odviedli posledné zvyšky tepla, je skvelé si následne dať studenú sprchu. Póry sa stiahnu späť a pokožka na celom tele sa nádherne prekrví.
6. Celý proces môžete zakončiť teplým kúpeľom nôh po dobu 5 až 10 minút. Telo sa tak dostane späť do príjemnej teploty.
7. V neposlednom rade je dôležitý poriadny odpočinok! Po každom saunovacom kolese je vhodné si na niekoľko minút v kľude oddýchnuť. Vybrať si na to môžete napríklad jedno z našich štýlových lehátok.
8. A ako úplná čerešnička na torte môže byť aj relaxačný kúpeľ vo vírivke.

Vířivka Kamino   Kamino

S celým tímom Dekorhome vám prajeme krásne a pohodové saunovanie!

Nábytok

Záhrada

Dizajnový nábytok

Osvetlenie

Obývacia izba

SEDACIE SÚPRAVY

Kuchyňa

Predsien

Kúpeľňa

Detská izba

Spálňa

Pracovňa

Veľký výpredaj nábytku

Skladovky

Náš blog a akcie

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení