Po niekoľkých, z pohľadu sviatkov, nie tak vyvedených rokoch sa tento rok konečne môžeme stretnúť so všetkými blízkymi pod jednou strechou. Priali by ste si preto tento rok naozaj výnimočné a štýlové posedenie pri štedrovečernej tabuli? Nie je nič jednoduchšie, než si vybrať jeden z našich nádherných dizajnových jedálenských stolov. K poriadnemu stolovaniu patria aj pekné, kvalitné a hlavne pohodlné jedálenské stoličky, lavice či kreslá.

Interiérové ​​trendy prichádzajú a odchádzajú. Niektoré štýly zostávajú obľúbené pre celé dekády a iné rýchlo ustupujú novému trendu. To isté platí pre jedálenské stoly a stoličky! Zaujímajú vás trendy jedálenských stolov roku 2022? Potom čítajte ďalej a zistite, ktoré štýly, materiály a designy sú tento rok obľúbené as ktorými rozhodne nešliapnete vedľa.


Jídelní stůl ZETHOS  Jídelní stůl ZETHOS  


Priestranné stoly

Po niekoľkých rokoch malého spoločenského kontaktu máme väčšiu potrebu spoločného stolovania. Veľmi obľúbené sú preto v súčasnosti stoly, pri ktorých môžete sedieť vo viacerých ľuďoch. Prirodzene sú vďaka tomu veľmi obľúbené dlhé, obdĺžnikové stoly. Pokiaľ potrebujete usadiť naozaj veľký počet ľudí, je vhodné ich skombinovať aj s lavicami. Pri výbere jedálenského kúta potrebujeme spojiť funkčnosť a štýl. Pri jedálenskom stole sa často je, pracuje aj študuje. Veľkých stolov s luxusnou povrchovou úpravou preto tento rok v jedálňach uvidíme množstvo.

Jídelní stůl THETISJídelní stůl THETIS 55 mm DekorhomeJídelní stůl THETIS 55 mm Dekorhome


Rozkladacia verzia pre prípadných hostí

Čakáte tento rok početnejšiu návštevu, ale inak je Vás v domácnosti menej? Alebo je pre Vás každý centimeter miesta drahý? Praktickou voľbou potom môže byť rozkladací jedálenský stôl, ktorý jednoducho v prípade potreby zväčšíte a môže tak poslúžiť na sedenie početnejšej skupiny či na servírovanie väčšiemu množstvu lahodných pokrmov.

Rozkládací jídelní stůl SYDNEYRozkládací jídelní stůl DOMINGO IIRozkládací jídelní stůl TORONTO


Masívne drevené stoly

Pokiaľ ide o stoly, drevo vždy zostane štýlovou a obľúbenou voľbou. Napriek tomu aj v tomto štýle každý rok prichádzajú nové trendy. Tento rok dominujú pomyselnému vrcholu rebríčka stoly skutočne masívne, s doskou s hrúbkou dreva 8 a viac centimetrov. Často je stôl iba ľahko akcentovaný vo svojej prirodzenej farbe a výnimočnej kresbe dreva a vďaka tomu nadchne svojim jednoduchým nadčasovým dizajnom, ktorý dáva vyniknúť prírodnému vzhľadu.

Rozkládací jídelní stůl LAMIA Dekorhome   Rozkládací jídelní stůl LAMIA Dekorhome


Nové tvary

Napriek tomu, že sú klasické obdĺžnikové stoly veľmi obľúbené, stále častejšie volíme aj iné tvary, ako sú okrúhle alebo oválne. Je to preto, že tieto tvary tiež vytvárajú príležitosť na príjemné spoločné stolovanie, kde sa na seba môžu všetci pozerať. Okrem toho dnes veľmi obľúbený škandinávsky štýl bývania zahŕňa aj mnoho oblých a oválnych tvarov. Oblé tvary v interiéri zmäkčujú atmosféru a dajú sa v miestnosti umiestniť mnohými rôznymi spôsobmi. Dizajn pôsobí oveľa vzdušnejšie a často zaberie menej miesta ako obdĺžnikový stôl.

Jídelní stůl LOCARNORozkládací jídelní stůl MUSCATJídelní stůl skleněný LUNGO


Stoly s organickými tvarmi

Ak chcete byť dvakrát trendy, zvoľte okrúhly alebo oválny stôl s organickými tvarmi, ktoré sú tento rok veľmi obľúbené! Skvelou voľbou sú aj asymetrické jedálenské stoly prírodných alebo oblých tvarov. Doska stola jednoducho nemusí byť presne guľatá alebo hranatá. Veľkou výhodou organických tvarov je ich prirodzený vzhľad. Tiež už nikdy nebudete nepríjemne narážať do otravných ostrých rohov. Často sú aj hrany stola asymetricky a rustikálne opracované, ponechané vo svojej prirodzenej podobe tak, ako strom narástol.

Rozkládací jídelní stůl FANTASOS Dekorhome  Jídelní stůl ATHAMÁS divoká akácie Dekorhome


Tmavšie farby

V posledných rokoch boli v obľube svetlé drevené stoly, či stoly z lamina a rôznych iných dosiek. Tento trend sa pomaly lúči a do popredia sa dostávajú tmavé odtiene hnedej, šedej až čiernej farby. Napríklad tmavohnedé drevo s rustikálnou úpravou má veľmi teplý a útulný vzhľad. Niekto sa môže báť, že to bude pôsobiť staromódne. Ale pokiaľ zvolíte štýlový a elegantný dizajn stola s krásnou podnožou, rozhodne nebude Váš jedálenský kút pôsobiť nudne. Tmavé tóny dodávajú interiéru moderný nádych.

Jídelní stůl MANCHESTER   Jídelní stůl DOMENICO 


Stoly s modernou asymetrickou podnožou

K vyhľadávaným kúskom budú aj naďalej patriť aj stoly s neobvyklými tvarmi podnože. Fantázii sa tu medze nekladú. Zaujímavé designy v kombinácii s rôznymi materiálmi a farbami môžu dokonale ozvláštniť Vašu jedáleň a stať sa tak stredobodom celého bytu či domu.

Rozkládací jídelní stůl SORENTO CERAMICJídelní stůl KONAMIRozkládací jídelní stůl XARELTO 


Industriálny, minimalistický a loft štýl

Minimalistický, loft a industriálny štýl sa zdajú diametrálne odlišné, ale spoločné majú viac, než by ste si mysleli. Keď tieto dva vzhľady skombinujete, získate skutočne štýlový dizajn. Veľká stolová doska s trendy betónovým, keramickým alebo kamenným vzhľadom často spočíva na podnoži z čiernej ocele. Kombinácia šedých alebo tmavých drsných stavebných materiálov a surového kovu sa skvele hodí k industriálnemu štýlu, ale je možné ju tiež ľahko kombinovať s mnohými ďalšími štýlmi bývania.

Rozkládací jídelní stůl PROITOS Dekorhome  Jídelní stůl PURO


Trendy jedálenských stoličiek a kresiel

Teraz, keď budeme doma často stolovať dlhšie a tráviť celé večery s priateľmi a rodinou pri jedálenskom stole, je dôležité, aby bola jedálenská stolička maximálne pohodlná. To je jedna z najdôležitejších požiadaviek. Napríklad pevné a stabilné polstrované jedálenské kreslo s lakťovými opierkami poskytuje dostatočný komfort sedenia pre príjemný večer. Farby stoličiek a kresiel idú ruka v ruke s ostatnými interiérovými trendmi - prevažne ich nájdeme v prírodných zemitých tónoch, ako sú rôzne odtiene hnedej, horčicovej, tehlovej, pastelovej a zelenej. Všetky odtiene šedej aj čiernej navyše zostávajú ako vždy v top rebríčku.

Otočné jídelní křeslo 2 ks EUFEMOS Dekorhome Jídelní židle 6 ks Dekorhome Konzolová jídelní židle NYX Dekorhome


Miešajte a spájajte

Trendom jedálenských stoličiek roku 2022 je kombinovať dohromady rôzne stoličky, ktoré sú si podobné. Ľahko môžete napríklad kombinovať rovnaké stoličky v rôznych odtieňoch. Alebo sa u niektorých stoličiek rozhodnúť pre podrúčky a u iných bez podrúčok. Úplne moderné zostáva aj umiestnenie lavice na jednu stranu jedálenského stola a stoličiek na stranu druhú. To vytvára hravý efekt a každý si môže vybrať, čo je mu pohodlnejšie. Navyše je to spôsob, ako ušetriť miesto. Stoličky bez lakťových opierok alebo lavice zaberajú menej miesta.

Jídelní židle 2 ks IKAROS Dekorhome
Jídelní stůl, lavice a židle ORION DekorhomeJídelní židle EDWARD VELVET

 

Z akého si materiálu si vybrať jedálenskú stoličku či kreslo?

Aký materiál si vybrať pre svoje nové jedálenské stoličky či kreslá, je čisto osobnou voľbou. Prírodné materiály majú príjemnejší vzhľad a bývajú veľmi odolné. Drevená alebo kožená stolička sa navyše čistí oveľa ľahšie ako stoličky či kreslo s látkovým čalúnením. To môže byť v rodine s malými deťmi rozhodujúcim faktorom pri výbere materiálu. Na druhú stranu ten, kto si potrpí na maximálne pohodlie a rád sa pri jedálenskom stole uvoľní a dlho posedí, iste uvíta moderné a dizajnové podušky všetkých druhov - pravá koža, umelá koža či priedušný textil v rozličných farbách.

Jídelní křeslo THEIA DekorhomeKonzolová jídelní židle 2 ks ATROPOS DekorhomeChesterfield jídelní židle 2 ks ZETHOS Dekorhome

PRAJEME VÁM KRÁSNE A POHODOVÉ POSEDENIE U ŠTEDROVEČERNEJ TABULE!

Raymond

Nábytok

Dizajnový nábytok

Osvetlenie

Obývacia izba

SEDACIE SÚPRAVY

Kuchyňa

Predsien

Kúpeľňa

Detská izba

Spálňa

Pracovňa

Veľký výpredaj nábytku

Záhrada

Skladovky

Náš blog a akcie

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení